Авторизация
Все обзоры пользователя rost
1 - 1 из 1    Страницы:  1  

Вибір сушки для овочів та фруктів
  Після довгих вагань я все таки придбав собі сушарку, зупинивши вибір на моделі Аврора AU 370.
  Чому саме Аврора? Та тому що, по перше – дешева, по друге – настільки серійна для Китаю, що ця сама модель виходить під назвами Orion OR-FD01, Delfa DD 770, Vinis VFD-350S і Vinis VFD-350W. І тому знайти замінну деталь, у випадку необхідності, теоретично можливо. По третє – якщо уважно придивитися до конструкційних відмінностей, то для обліку типів сушок, концептуально відмінних від Аврори, вистачає пальців однієї руки.
  
  Мета придбання
  Описувати, навіщо, з якою метою, я придбав сушарку не буду, бо це й так зрозуміло, і ви це зможете знайти в інших описах. В ній насправді можна сушити все що завгодно, включаючи шкарпетки. :)
  Aurora AU 370 фото rostAurora AU 370 фото rostAurora AU 370 фото rost
  Отже – придбав, розпакував, оглянув ... Все виглядало доволі стандартно і бездоганно. Подряпин, облою, неправильних форм виплавки частин не помітив. Але одразу помітив великий перший плюс, відкривши мануалку (Інструкцію до використання) – вона була написана і українською теж. І там же ж, в інструкції, була наведена таблиця що, як і скільки треба сушити. (+1).
  Більш повний опис технології сушки овочів, фруктів, трав, м'яса та риби знайшов лише тут: http://ezidri.org.ua/questions.html (Езідрівці добре попрацювали, нічого не скажеш)
  
  Ну, і я був би не я, якщо би я одразу не поліз в середину сушарки, подивитися що і як зроблено. Загальне враження – я був приємно вражений якістю і продуманістю китайської збірки.
  
  Нутрощі та їх «розтин»:
  Знявши всі лотки, я побачив, як виглядає шахта нагнітання та підігріву повітря.
  Aurora AU 370 фото rostAurora AU 370 фото rost
  Знявши кришку шахти був приємно здивований ще раз, бо там знайшовся металевий дефлектор променевого тепла, що захищає пластикову кришку шахти від порменевого тепла ніхромової спіралі. Сам дефлектор охолоджується якраз тим самим повітрям, що йде на нього. Дешево й розумно. (+2) (Зауважте дірку-розріз в шахті на другому малюнку, до неї я ще повернуся) :)
  
  Знімаю кришку самої коробки і мені відкривається прекрасний вид на нутрощі моєї сушарки.
  Aurora AU 370 фото rost
  Я був приємно здивований якістю китайської збірки:
  1. Не знайшов всюдисущих крапель термоклею – тут все обійшлося без збірки «на коліні»: ніхто не закріпляв деталі термо клеєм, натомість все акуратно пригвинчено, затиснуто, організовано стяжками і захищено термокембріками. Респект. (+3)
  2. Слідів пайки теж не знайшов. Якщо щось і було припаяне – воно теж заховане під термокембріки. Це добре, бо свинець припою не виставлений у відкритий простір. (для домогосподарок – випари свинцю з припою є шкідливими, бо свинець є простою отрутою, оскільки, потрапляючи в організми, свинець та його сполуки не виводяться і не переробляються. Так само як і ртуть. ). Величезний респект. (+4)
  
  Повернімося до шахти.
  Aurora AU 370 фото rost
  Що ще приємно здивувало – в самій шахті теж нічого не паяне і ще й до того ж ніхромовий дріт натягнутий на скловолоконні пластини, що не бояться високих температур. (+5). Але от не зрозуміло, навіщо було ставити термодефлектор верхньої кришки повітряної шахти і захищати її, пласмасову, від перегріву, і в той же час мати саму шахту, зроблену най з іншої, але ж з пластмаси, не захищеною від променевого тепла термоспіралі? Оце перший конструкторський опус, який я не зрозумів ... Можливо, розраховано було, що вхідний потік повітря охолоджуватиме стінки шахти... Але хто заважав поставити залізний циліндр-дефлектор і те саме повітря охолоджувало би вже металеву стінку дефлектору, а пластмасова стінка шахти не нагрівалася б.
  
  Сама конструкція шахти, її посадка на денце сушарки, лопаті пропеллеру, що ганяє повітря та місце розташування термореле якось не дала мені можливість уявити, як саме обертається повітря в сушарці, температура якого саме повітря вимірюється термодатчиком і яким потоком воно (повітря) туди потрапляє.
  Але не дивлячися на те, що я не маю повної уяви про то, як це працює – воно все таки працює. :) Повітря по шахті доволі відчутним струменем піднімається вгору, потрапляє на дефлектор, рівномірно розподіляється щілинами у верхній кінцівці шахти і майже все потрапляє у верхню, сушильну камеру сушарки. Майже все, тому що не все. :) Пам'ятаєте вертикальний розріз-щилину в шахті повітря, до якої я обіцяв повернутисяї? :) Так от через неї дещиця гарячого повітря подається не в сушильну камеру, а повертається назад у «моторне відділення» і подається в напрямку термореле.
  
  Термореле.
  
  З самї конструкції термореле можу зазначити, що воно зібрано доволі жорстко, міцно і точно. І це є його і плюсом і мінусом одночасно. :) Плюсом – бо воно працює і працює надійно. Мінусом – якщо воно все таки вийде з ладу – замінити його буде доволі проблематично, оскільки його треба буде ще й регулювати та градуювати. Тому лізти в реле не рекомендую.
  Aurora AU 370 фото rostAurora AU 370 фото rost
  Термореле регульоване і, сподіваюся, відградуйоване правильно. Назовні коліщатко регулювання температури має градуювання від 35 до 70 градусів.
  Перевіряти правильність градуювання не став, оскільки не зрозуміло, яке саме повітря це термореле відслідковує. Та й не маю чим наразі. Тому це питання до більш просунутих ентузіастів. :)
  
  Ще одним конструктивним плюсом є те, що при спрацюванні термореле розриває лише коло живлення термоспіралі, але не коло живлення мотору. Тому примусова вентиляція не припиняється при перегріві спіралі, що призводить до швидшого її охолодження і не припиняє циркуляцію повітря в сушарці. (+6)Aurora AU 370 фото rostМотор я розбирати не став, оскільки вже хтілося спати. Але з посадочних місць ротору зрозуміло, що з обох боків він Ball Bearing (посаджений на шарикопідшипники), тому працюватиме довго і тихо. Змастити підшипники в разі потреби теж не складе жодних труднощів.
  
  Нотатки для домогосподарок:
  1. Завжди і у любих типах сушарок варто час від часу проводити ротацію таць з тим, що сушиться, по принципу: сама нижня таця ставиться на самий верх, а всі інші, відповідно, зміщаються на 1 позицію донизу. Це варто робити й у цій сушарці.
  2. намагайтеся не прикладати значних зусиль до ручки регулятора температури, тим паче, уникайте ситуацій, коли вона може потрапити під відчутний удар.
  
  
  
  
  

Плюсы: 1. Присутня україномовна інструкція і таблиця що, як і скільки сушити. 2. Агрегат зібраний добре, навіть неочікувано добре, з огляду на те, що збирали китайці. 3. Все окрім термореле, можна розібрати, помити-почистити-змастити без проблем. 4. Агрегат зібраний екологічно, бо відсутній відкритий свинцевий припой. Можливо він відсутній повністю. 5. термореле вимикає нагріваючу спіраль, але не мотор, тому потік повітря не переривається.

Минусы: 1. Шахту нагрівання та підйому тепла можна було би ізолювати краще. Але так воно теж працює.


Фотографии:
Aurora AU 370 фото rost Aurora AU 370 фото rost Aurora AU 370 фото rost Aurora AU 370 фото rost Aurora AU 370 фото rost Aurora AU 370 фото rost Aurora AU 370 фото rost Aurora AU 370 фото rost Aurora AU 370 фото rost Aurora AU 370 фото rost

Моя рекомендация:

Полезен ли отзыв?

  Комментарии (9)
 
© Интернет-магазин IBUY.UA, 2001-2012.

Все обзоры и отзывы rost - Делимся Опытом IBUY.UA